1

Migren İçin Yardımcı Set

Kategori : Bitkisel Tedavi

migrenbitki
1) Çuha Çiçekli Bitkisel Karışım - 120 Tablet

Lavanta Çiçeği (Lavandula A. Miller)
Anason (Pinpinella Anisum)
Çuha Çiçeği (Primula Elatior)
Tıbbi Nane (Mentha Piperita)
Lavanta çiçeğindeki pinen,cineol, bornaol, anason bitkisindeki anetol, bir çok meneral maddeler {Ca,Fe,Mg,P,K,Na,Zn gibi),C vitamini,tiamin, riboflavin, çuha çiçeğindeki saponin, prostaklandin ve flavon, tıbbi nanedeki rezin, tanen ve uçucu yağlar bulunmaktadır. Uçucu yağlar içerisinde serbest ve ester halinde mentol, menton ve mentofuran biokimyasal maddeleri migrene iyi gelmektedir.Yorgunluğu alır, sinir sistemini rahatlatır, uykusuzluğu giderir, balgam sökücü, kramp çözücü etki gösterir. Migren ve romatizma ağrılarını dindirir.

2 ) Biberiyeli Bitkisel Karışım - 120 Tablet
Biberiye (Rosmarimus O.)
Civan Perçemi (Achillea Milefolium)
Sarı Kantaron (Hyperciumferforatum)
Okaliptüs (Eucalyptus Sp.)
Biberiye bitkisinin içeriğindeki monoterpenlerve terpenoid oksitler, civan perçemi bitkisinin yeşil kısımları ve çiçek açma devresinde C Vitamini ve karoten, bütün organlarında eterik yağlar. Glikoalkloidlerden ahilin ve ahiletin, okaliptüs bitkisindeki acı madde, rezin ve okaliptol, sarı kantaron bitkisindeki hypericin, flavonoit, biokimyasal maddeleri sayesinde beyin tarafından üretilen asetilkolin adlı bir kimyasalın parçalanmasını önleyen acetyleholinestrase adlı kimyasallar mevcuttur, bunun sonucu olarak da vücudu zinde tutar,

3) Söğüt Kabuğu Bitki Tableti - 120 Tablet
Söğüt Kabuğu( Salix sp.)
Eski Sümer ve Mısır kayıtlarında söğüt ağacı kabuğunun ağrı ve ateş tedavisinde kullanıldığı ile bilgiler yer almaktadır Amerika yerlilerinin de söğüdü tedavi amacıyla sık sık kullandığı bilinmektedir.Söğüt ağacı kabuğundaki aktif madde salisin´dir. Kristal formu ilk olarak 1828de ıfındars edilmiştir. Söğüt kabuğundaki salisik asit iyi bir ağrı dindiricidir.

4) Bitki Aromalı Krem
Kuvvetli bir baş ağrısı giderilmesine yardımcı olur. Şakak ve alın bölgesine yeterli miktarda sürülüp 10-15 dakika masaj yapılması tavsiye edilir.

Kullanımı : Gıda Takviyesi Olarak Günde 3 Kez, Yemeklerden Önce Her üründen birer Tablet Alınması Önerilir.
MİGREN SORUNUYLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER
Halk arasında yarım baş ağrısı diye bilinen ve soğuk bir terleme ile birlikte gelip, başın ve yüzün yarısını kaplayan özel bir baş ağrısıdır. Ağrılar bazen dayanılmayacak kadar şiddetli olur. Birkaç dakika sürebileceği gibi saatlerce hatta günlerce devam eder.
Migren, herhangi bir hastalığın belirtisi olabildiği gibi, belirli bir neden olmadan da görülebilir. İrsi olanlar da vardır. Başın yarısında zonklamalar, bulantı ve bazen kusma görülür. Gözünün önünde siyah benekler, bulanık lekeler, uçuşur.
Bazı kimseler, konuşmakta da zorluk çekerler. Ağrı geldiği zaman, karanlık bir odada sırt üstü yatmak oldukça etkilidir. Ayrıca, hazımsızlığı önlemek, haftada iki kere ılık banyo yapmak, sebze yemek ve kahve, çay, sigara, içki, gibi zararlı şeyleri terk etmek gerekir.

ismail 07-02-2010 06:59
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Migren Belirtileri © 2009
    Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
    Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.