1

Manual Terapi

Kategori : İlaçla tedavi

manual1Sinir sistemi ve nörolojik sendromlardan meydana gelen hastalıkların %60-90 oranındaki oranda olan rahatsızlıkların giderilmesinde uygulanan bir tıp yöntemidir.
Son yıllarda tıp dünyasında doktorların kullandığı metotlardan biridir. Sistemin en önemli özelliği elle teşhis konulması ve tedavi edilmesidir. Omurga, eklem, kas sistemi, bağ dokularda oluşan rahatsızlıklarda etkili bir yöntemdir.
Manuel terapinin özelliği hastayı hastanede, kliniklerde farmakolojik yollarla tedavi etmeyip ilk başlangıçta kısmen ilaçsız tedavinin ilerleyen safhalarında hastanın durumuna göre ilacı tamamen kesip hastayı sağlığına kavuşturmaktır.

İç organlarımızın hepsinin sinirlerle olan bağlantısı omurgamızda bulunmaktadır ve omurgaya yapılan terapi rahatsızlığın giderilmesini sağlar fakat bu terapi mutlaka uzman kişi tarafından yapılmalıdır.Yapılacak tedaviye göre kişinin 30-40 seans gelmesi gerekir. Rusya, Kafkas ülkeleri, Fransa, Bulgaristan ve İngiltere de özellikle manuel terapi ile tedavi yapan hastaneler bulunmaktadır. Terapi seanslara başlamadan önce kişinin mutlaka uzman tarafından kontrol edilmesi ve ona göre bir yöntem uygulanması gerekir.

Bel ve boyun fıtıkları, göğüs kemiği anomalileri, kalça kemiği çıkıklığı yada darlığı, omurga eğrilikleri, boyun ve omuz bölgesindeki kireçlenmeler omurgada meydana gelen kireçlenmeler omurgada meydana gelen kireçlenmeler, Scapula (kürek kemiklerindeki) anomalileri, bel ağrıları, Patella (diz) kapağı çıkıkları, ağrıları anomaliler: os pedis (ayak kemiği)`te olan rahatsızlıklar, kemik anomalilerinde tedavi yöntemi olarak kullanılır

ismail 03-01-2010 10:19
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Migren Belirtileri © 2009
    Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
    Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.