1

Migren ağrısına çözüm: Botoks

Kategori : İlaçla tedavi


Botoks, tüm dünyada amaç ve sonuçları öğrenildikçe kullanımı artan, en kolay kırışık yok etme yöntemi olarak biliniyor. Kısa bir zaman öncesine kadar pek çok nörolojik hastalığın tedavisinde kullanılan botokstan son yıllarda migren ağrıları için de kesin sonuçlar elde ediliyor. Migren ağrısıyla ilgili tedavi yöntemlerini tıklayarak okuyabilir; Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Erol Kışlaoğlunun da botoksla ilgili anlattıklarını aşağıya buyurarak takip edebilirsiniz.

Botoksun genel olarak, zamanla yüzde oluşan derin veya yeni başlamış mimik kırışıklıklarında, çizgilerde uygulanan cerrahi olmayan bir uygulamadır. Clostridum Botulinum adlı bakteriden üretilen doğal, saflaştırılmış bir proteinin kırışıklığa yol açan kaslara çok ince uçlu bir enjektör iğnesi ile düşük dozlarda verilmesiyle uygulanıyor. Fakat son yıllarda botoks uygulamalarının migren ağrılarına karşı olumlu etkiler gösterdiği görülmüş ve bu nedenle de estetik amacının yanı sıra migren ağrılarını tedavi etmek amacıyla da botoks kullanımı başlamıştır.

Migren için botoks nasıl uygulanıyor?

Migren için botoks kullanımında ağrının başlangıç noktalarına botoks uygulanmakta ve bir hafta içinde migren ağrıların tamamen geçtiği görülmektedir. Altı ay süre sonra aynı işlem tekrarlanmaktadır. Eğer migrenin başlangıç bölgesi alın veya şakaklarda ise klasik botoks uygulaması yapılır ki böylelikle hem şakaklarda ki kırışıklıklar hem de migren ağrıları son bularak bir taşla iki kuş vurulmaktadır. Burada önemli olan nokta uygulamanın uzman hekim tarafından yapılmasıdır.

Eğer migrenin başlangıç noktası kafanın yan veya arka bölgelerinde ise botoks uygulaması bu bölgelere yapılmaktadır, altı ayda bir 2-3 uygulamadan sonra migren ağrıları tamamen geçmektedir.

ismail 20-04-2010 22:52

  İlaçla tedavi hakkında

  onur

  valla bu agrının caresı yok bence

  08-09-2010 13:12

   İlaçla tedavi hakkında

   songul

   sıtenız harikaaa verdiginiz bilgiler ıcın sagolun

   08-09-2010 13:13

    akapunktur

    nursel

    ben kendi migrenime ağrı demeyeceğim . çünkü ağrıdan öte birşey yani işkence  umut ediyorum bu yeni bilgiler gelişmiş teknolojinin  bu hastalığa karşı çok büyük faydası olabileceğini benim gibi her kim bu illeti yaşıyor ise cenabı allah büyük acil şifalar versin rabbim. amin amin amin

    26-09-2010 13:42

     İlaçla tedavi hakkında

     ilkay

     valla botoks ıcınde para gerekıyor allah yardımcımız olsun

     20-10-2010 09:15

      İlaçla tedavi hakkında

      emine

      peki nerde yaptırcaz bunu (izmir) bilgisi olan var mı?

      15-04-2012 21:01
       Alakalı Konular: Botoksmigren
       Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
       Migren Belirtileri © 2009
       Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
       Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.