Migrenle mücadele

Migrenden kurtulmanın yollarım

Akabinde gerçekleşen baş dönmesi, baş ağrısı ve sese hassasiyet gibi istenmeyen durumlar ile migren, pek çok kişinin hayat kalitesini düşüren bir hastalık. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki erkeklerin yüzde 6sı kadınların ise yüzde 18i migrenden şikayetçi. Ortaya çıkan sonuçlar küçümsenecek gibi değiller.  Migren tam olarak çözülebilen bir konu değil, fakat birçok tetikleyici ile ortaya çıkıyor. Dikkat edeceğiniz ve değiştireceğiniz küçük şeyler ile migreninizi azaltabilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler ve migrenden kurtulmanın yolları.

Devamı


Migrene antikor tedavisi geliştirildi!

Migrene karşı antikor tedavisi geliştirildi. İngiltere´de geliştirilen antikor iğnesinin migren nöbetlerinin sayısını ve ağrıların şiddetini azalttığı tespit edildi

İngiliz bilim insanları, migrene karşı antikor iğnesi geliştirdi. Migrene karşı geliştirilen antikor iğnesinin hem migren nöbetlerinin sayısını hem de ağrıların şiddetini azalttığı tespit edildi.

Londra´daki King´s College Hospital´da geliştirilen yöntemin denendiği araştırmaya göre; migren hastalarının yaklaşık yüzde 50´si aylık migren nöbetlerinin yarı yarıya azaldığını söyledi.

Açıklamaya göre; antikor iğ... Devamı


Gazlı bebeklerde ilerde migren olabilir

Sıklıkla yetişkin kadınlarda görülen migren, okul öncesi ve okul çağı çocuklarında da görülebilir. Ailesinde migren olan ve bebekliklerinde gazlı olan bebeklerde bu olasılık artıyor.

Anne hamilelik döneminde işlenmiş karbonhidrattan zengin ve liften fakir bir Diyet ile beslendiyse hem kendisinde hem de çocukta enflamasyon görülme olasılığı yüksektir diyen Nöroloji Uzmanı Dr. Banu Taşçı Fresko; çocuklarda da görülebilen migren ile ilgili şu bilgileri verdi:

Migren, genetik alt yapısı uygun kimselerde çevresel faktörlerin etkisi altında, beyindeki damar ve sinir hücrelerindeki ... Devamı


Uzmanlardan “Ağrılarınızın Esiri Olmayın” Uyarısı

Psikolog Birgül Gökçe Doering, kronik ağrının kendi başına bir hastalık olduğunu, bir takım psikolojik faktörlerin de buna eşlik ettiğini söyledi. Doering, Kişi bir kısır döngü içine girer, yaşam kalitesi bozulur. Eğer olması gerekenden abartılı ağrı davranışı varsa, psikoloji çerçevesinde de değerlendirilmelidir. Bu döngü ya ağrı ya da psikolojik tedavi ile bozulabilir dedi.

Aniden çıkan akut ağrıların, genellikle bir alarm niteliğinde olduğunu ve tedavisi yapılınca geçtiğini belirten İzmir Kent Hastanesi Uzman Klinik Psikoloğu Birgül Gökçe Doering, insanı canından bezdiren kronik a... Devamı


Migren Belirtileri © 2009
Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.