Nasıl Anlaşılır

Migrenli anneler ve çocuklarına spor ve açıkhava iyi gelir

Migrenli Annelerin Çocukları Migrenli Olur!

Migrenli bir annenin çocuğunda da migren gelişme olasılığı çok yüksektir. Migrenliyseniz çocuğunuza daha dikkat edin.

Kalabalık, kapalı, havasız mekanlarda, özellikle alışveriş merkezlerinde uzun süre kaldıktan sonra çocuğunuzun huzursuzlandığını, başının ağrıdığını  ya da midesinin kötü olduğunu, bulandığını gözlemleyebilirsiniz. 

Çocuklarda baş ağrısı düşündüğümüzden fazladır. Yapılan çalışmalarda farklı rakamlar olsa da ülkemizdeki çalışmalarda ilkokul çocuklarında %20-40 oranında, lise çağındakilerde ise biraz daha fazla b... Devamı


Migren Nasıl Anlaşılır? Migrenin 7 Önemli Belirtisi

Migren Nasıl Anlaşılır? Migrenin 7 Önemli Belirtisi

"Migren kaynaklı baş ağrıları dayanılmaz olabiliyor. Peki migreni başlangıç aşamasındayken kontrol altına almak mümkün mü? Migren nasıl anlaşılır? Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Talip Asil migren hakkında bilgiler verdi. İşte migrenin 7 önemli belirtisi..."

Migren, sıradan bir baş ağrısı olmayıp, tedavisi mümkün nörolojik bir hastalıktır. Migren, doktora en fazla başvurulan rahatsızlıklardan biridir. 

Migrenin 7 önemli belirtisi

1. Ağrının orta derecede ve sürekli oluşu

2. Başta zonklama türü a... Devamı


Migren ağrısına aşılı tedavi geliyor

BURSA, (DHA)- Türkiyenin de aralarında bulunduğu 13 ülkede eş zamanlı yürütülen migren aşısı araştırmalarının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi. Aşının migrende ağrıları yüzde 70e varan düzeyde azaltacak aşıların testlerinin devam ettiğini bildiren ve araştırmaya katkı sağlayan Uludağ Üniversitesi Nöroloji Bölümü´ öğretim üyesi Prof.Dr. Necdet Karlı, aşılar üzerindeki yapılan testlerde, migren tedavisinde bugüne kadar alınan en iyi sonuçlardan biri elde edildi dedi.

Yaşam kalitesini bozan, ataklar halinde kendini gösteren şiddetli baş ağrısı olan migrenin tedavisi için ilk ... Devamı


Migren ağrısı nasıl tedavi edilir?

Ağrı, Beyin, Sinir Hastalıkları ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, migren nedir, nasıl tedavi edilir sizler için anlattı.

Migren en sık karşılaştığımız baş ağrısı türlerinden biridir. Kadınlarda ve gençlerde daha sık görülür. Migren genellikle tek yanlı görülen baş ağrısı tipidir. Ancak bilateral denilen iki yanlı ağrılar da olabilir.

Migren ağrılar zonklayıcı tarzdadır. Bulantı, kusma, ışık, ses ve kokudan rahatsız olma, baş dönmesi en belirgin belirtiler arasındadır. Kadınlarda migren ağrısı kimi zaman adet dönemleri ile ilintili olabilir. Havayla ilintili ola... DevamıMigren Belirtileri © 2009
Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.