1

Neden Migrenim Var ?

Kategori : Migren Nedir

 

Migren

Beyin duyarlılığı sonucu ortaya çıkan şikayetler grubundan biri de migren olarak adlandırılır. Başağrısı hemen tüm hastaların ortak derdidir. Ağrı ile birlikte gözlerde parlayan ışık parçacıkları, isteksizlik, huzursuzluk, hayattan zevk almama,bulantı gibi yakınmalar eşlik eder. Kadınlarda daha sık görülür. Özellikle regl dönemlerinde hormonal etkilerin beyin duyarlılığını arttırması sonucu, çoğu kadında daha belirgin hale gelir.

Neden migrenim var ? Neden başım bu denli ağrıyor ?

Çünkü beyin çalışmasıyla ilgili duyarlılığınız var. Bu duyarlılık kimi insanda aşırı sinirlilik hali yaratır. Kimilerinde panik atak ya da epilepsi (sara) nöbetleri. Sizde de migren.

 

Nöroterapi ile migren tedavi edilebilir mi ?

Nöroterapi, beyin duyarlılığı sonucu gelişen şikayet ve hastalıkların iyileştirilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Nöroterapi ile migren tedavisinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Özellikle 4 yıl boyunca 100 migren hastasının katıldığı Heg nöropati çalışmasında sonuç %90 başarıdır.

Heg nöroterapi ile beyin ön bölge kanlanması arttırılarak, beyin çalışması sonucu ortaya çıkan ürünler daha çabuk beyinden temizlenmesi ve beyin ön bölge dokusunun daha iyi kanla beslenerek duyarlılıklarının düzeltilmesi amaçlanır.

 

ismail 03-11-2012 17:49

  Migren Nedir hakkında

  selam

  başınız ağrıdığında mıknatıs parçasını başınıza koyun.  ağrıyı mutlaka azaltacaktır. ben buzdolabına yapıştırdıklarımdan biri  ile denedim.

  27-01-2013 21:58

   Migren Nedir hakkında

   leyla

   ışıktan korkma baş ağrısı kusma ne gibi bir hastalık olabilir veya migren olablir mi? bunlarbende bugün oldu

   16-02-2013 17:08

    Migren Nedir hakkında

    sezai
    Leyla kardeş sende migren özellikleri var Allah yardımcın olsun
    08-03-2013 09:02

     Migren Nedir hakkında

     bayram

     bazen öyle bir tutuyorki ağrılar canım gidiyor ilaç alıyorum ama bir yararı yok hastahane desen ilgilenen yok bir çözümü yokmu 

     11-03-2013 15:45

      Migren Nedir hakkında

      nurşen

      başım o kadar şiddetli ağrıyor ki hap içerek günlerce ağrıyor

      13-03-2013 16:54

       Migren Nedir hakkında

       nilgün

       böyle bir ağrı yok dün akşam yavaş yavaş başladı gece olunnca dayanılmaz bir haldeydi acile gitmek zorunda kaldım iğne yaptılar baş ağrısı yanında bulantı kusma da cabası berdat birşey

       19-03-2013 10:09

        Migren Nedir hakkında

        mert

        basımın sol tarafı karıncalasıyo ve basım bu aralar cok agrıyo neden olabilir birde gözlerde agrı var

        24-03-2013 22:37

         Migren Nedir hakkında

         egem

         benim ağrım başladığı zaman gözüm görmüyor resmen. ışıktan güneşten kaçar oldum. bilgisayar başında olduğum zamanlar veya bunun haricinde gözlük kullanılabilir mi bi yararı olur mu acaba ?

         28-03-2013 12:59

          Migren Nedir hakkında

          hanzele

          sağ şakağımdan başlıyor ağrı. yavaş yavaş kafamın sağ yanını kaplıyor. ışığa sese hiç tahammülüm yok. yemek kokusu fazlasoyla miğdemi bulandırıyor. uyku gözlüğü takıp sessiz ve karanlık bir yerde ağrı kesici alıp dinlenirsem ve biraz uyuyabilirsem ağrı azalıyor ama bu kez de kafami saç diplerim ağrıyor. bir de başım ağrıdığı zaman kafamı duvarlara vurmak istiyorum.... beyin ve sinir cerrahisinden randevu aldım bakalım ne çıkacak.... Bir de ağrının geleceğini hissedersem ve ağrı kesici içersem ağrı krizine yakalanmıyorum....

          12-07-2013 22:06

           Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
           Migren Belirtileri © 2009
           Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
           Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.