1

Depresyonu migren tetikliyor

Kategori : Migren Haberleri

Bİlim insanları günümüzde artan stres nedeniyle daha sık görülen migrenin, endişe bozukluğu ve depresyonla ilişkili olduğunu ortaya koydu

Uyku kalitesine dikkat

Tayvanda National Defense Tıp Merkezi, endişe bozukluğu, depresyon ve migren arasında bağlantı olduğunu ortaya çıkardı. 588 migren hastası üzerinde yapılan incelemede, uzmanlar yaşanan migren sıklığının, depresyon ve endişe bozukluğunu semptomlarının tetikledini keşfetti. Uyku kalitesinin de migreni etkilediğini vurgulayan araştırmacılar, önleyici farmakolojik tedavilerin, depresyon riskini azaltmada etkili olabileceğine dikkat çekti.

depresyonumigrentetikliyor10079508

Genetik de etkili

Araştırmaya göre tekrarlayıcı şiddetli baş ağrısıyla kendini gösteren ve 72 saate kadar sürebilen migren ağrıları, depresyon ve endişe bozukluğu yaşayanlarda daha sık görülüyor. Hastalığın iyileştirilmesinde önleyici tedavilerin önemine dikkat çeken araştırmacılar, baş ağrısı ve migreni tetikleyen faktörler arasında, genetiğin yanı sıra stres, hormonal değişimler, fiziksel aktiviteler, duygu değişimleri ve alınan gıdaların etkili olabileceğini bildirdi.

ismail 01-11-2017 14:12
    Alakalı Konular: Migrendeprasyon
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Migren Belirtileri © 2009
    Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
    Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.