1

Migren ağrısı mı çekiyorsunuz?

Kategori : Migren Haberleri

İşte migren ağrısı çekenler için yeni umut! Çare sülük ve bal arısı tedavisinde..

Azerbaycan´da bal arısı ve sülükle yapılan tedavi, başta migren ve romatizma olmak üzere birçok hastalık için umut kaynağı oluyor. 

Başkent Bakü´de özel bir klinikte gerçekleştirilen bu tedavi metoduyla, kontrollü şekilde bal arısının hastayı sokması sağlanıyor. Aynı şeklide klinikte hastanın vücudunun değişik yerlerine yapıştırılan sülüklerle tedavisi zor birçok hastalığa şifa aranıyor. Klinikte alternatif tıpın metotlarıyla migren ve romatizma hastalığı dışında; astım, felç hatta bazı kanser türlerine bile şifa aranıyor. 

Hastalarına söz konusu tedavi yöntemlerini uygulayan alternatif tıp uzmanı Dr. Seyfeddin Esed, konuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Esed, geliştirdikleri yöntemle şimdiye kadar birçok hastayı başarıyla tedavi ettiklerini kaydetti. Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra uzun süre alternatif tıp konusuna yoğunlaştığını, Rusya ve Çin´de birçok çalışmalarda yer aldığını belirten Dr. Esed, arıcık yapan insanların dayanıklı ve uzun ömürlü olduklarını iddia etti. Esed bunu, arı sokmasının insan direncini artırdığına bağladı. 

TEDAVİ ÖNCESİ TETKİK ŞART

Esed, her hastanın arı ve sülükle tedavi edilemeyeceğinin altını çizerek, tedavi öncesi tetkiklerin şart olduğunu vurguladı. Azeri doktor, özellikle arı sokmalarına karşı hassasiyeti olan ve hemofili hastaların söz konusu yöntemden istifade etmemesi gerektiğini bildirdi. Arının iğnesiyle vücuda enjekte ettiği sıvının insan sağlığına çok olumlu etkileri olduğunu ifade eden Dr. Seyfeddin Esed ´´ Arı soktuktan sonra vücuttaki ağrılar kesilir. Direnci artmakla birlikte hasta kendisini daha güçlü ve rahat hisseder. ´´dedi. Klinik ortamları dışında bu metodun uygulanmaması gerektiğine ve bazı insanların arı sokmasına karşı çok hassas olduğunu bildiren Esed, sadece bir arının bile bu insanları kısa sürede öldürebileceğini ifade etti. 

Tedavi için kliniklerine en çok migren hastalarının baş vurduğunu belirten Esed, 40 yıldır migren ağrısı çeken hastaları bile bu dertten kurtulduklarını ifade etti. Bal arısı ve sülük ile tedavi için en çok ; migren , romatizma, bronşit, basur ve astım hastalarının kendilerine başvuruklarını aktaran Seyfeddin Esed, "Kolunu dahi kaldıramayan felç hastalar geliyor. Arı sokmalarından sonra kısa bir sürede ellerini kaldırıp indirebiliyorlar" dedi.

HER SÜLÜK VE ARI KULLANILMAMALI
1631140

Tedavi için özel bir cins arı ve tıbbi sülük kullandıklarını belirten Esed, steril ortamda yetiştirilmeyen sülükleri kullanmanın sağlık açısından tehlikeli olabileceğini söyledi. Sülük tedavisinin yüzyıllardır uygulandığının hatırlatan Esed, görme kaybı, migren özellikle de tansiyon hastalığında büyük başarı sağlandığını ifade etti. Her tedavi gibi sülük ve arı tedavisinin de uzman doktorlar kontrolünde yapılması gerektiği uyarısında bulunan Esed, Azerbaycan´da sülük ve arıyla tedavi alanında uluslararası diploması olan yegane doktorun kendisi kaydetti. 

 

Klinikte tedavi gören ve uzun zamandır migren ağrıları olduğunu söyleyen Tamella Yunusova isimli hasta Cihan´a yaptığı açıklamada, hastalığı ile ilgili Rusya dahil birçok yerde tedavi gördüğünü, ancak olumlu netice alamadığını söyledi. Yunusova arı ve sülükle yapılan tedaviye akrabalarının tavsiyesiyle başladığını ve henüz daha bir kaç seans olmasına rağmen tedavinin olumlu etkilerini hissetmeye başladığını ifade etti. 

 

CİHAN

ismail 10-01-2015 20:35
    Alakalı Konular: migrensülükbaş ağrısı
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Migren Belirtileri © 2009
    Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
    Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.