1

Migren çilesinin sonu geliyor!

Kategori : Migren Haberleri

Migren çilesinin sonu geliyor!

Migren çilesinin sonu geliyor! Milyonlarca kişinin hayatını cehenneme çeviren migren krizlerini tamamen ortadan kaldıracak bir tedavi geliştirmek için çalışmakta olan bir ecza firması, bu hastalığın etkisini önemli oranda azaltabilecek bir ilacı üç yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlandıklarını duyurdu.

Firma, 600 migren hastası üzerinde test ettiklerini ve bu ilacın deneye katılan hastalardan üçte birinin yaşadığı migren krizlerinin %75 oranında azalmasını sağladığını belirlediklerini açıkladı. Şirket yetkilileri ilacı 2019 yılında piyasaya sürmeyi umduklarını belirtti. 

 

Geliştirilen ilacın enjeksiyon formunda olduğu ve migren hastalarına yılda dört kere verileceği açıklandı. 

 

Baş ağrısı değil baş belası: Migren!

Ecza devleri de etkili bir migren tedavisi geliştirmek için uzun süredir çalışıyor. Tüm şirketler migren kaynaklı ağrı ve bulantıların ortaya çıkmasına neden olduğu tespit edilen calcitonin gene-related peptide (CGRP) isimli proteinin etkisini ortadan kaldıracak bir ilaç geliştirmek için çalışmalar yürütüyor.

570386c167b0a9322cf4c083

Migren ilaçları üzerinde ikinci seviye deneylere başladığını ve tüm gerekli deneyleri tamamlayıp ilacı piyasaya sürecek ilk isim olabilmek için birbirleri ile yarıştıkları biliniyor.

ismail 10-05-2017 09:12 Edit:10-05-2017 09:14
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Migren Belirtileri © 2009
    Migren hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgiler burada
    Burada verdiğimiz bilginin doktorunuz tarafından yapılacak önerilerin yerine geçmediğini hatırlatmak isteriz.